Historie klubu

Áďa, Zuzka, Monča

Taneční klub SLIMKA Sedlčany vznikl v září 2011. Začínali jsme s jednou skupinou ve věku 6-9 let. V tu dobu za nás tancovaly pouze čtyři dívky, z nichž jen dvě jsou součástí klubu i dnes. Tehdy, spojením tří anglických slov „free“, „cool“ a „in“, vznikl název „Frikulínky“.

unorV únoru nás jedna dívka opustila.

Tři další členky nám však přibyly. Nacvičily sestavu, která obsahovala prvky disco dance i rock and rollu. S touto sestavou dívky vystoupily mimo jiné i na pohádkovém lese na Červeném Hrádku a na slavnostech ROSA města Sedlčany. Poprvé jsme se tak objevily v novinách.

freecoolinV září 2012 jsme se opět rozrostly. Vzhledem k tomu, že s námi začal tancoval i jeden chlapec, změnil se název „Frikulínky“ pouze na „Free cool in“. Sedm dívek a jeden chlapec nacvičili sestavu, s kterou vystoupily na různých plesech a také na vánoční besídce 1.ZŠ Sedlčany, kde tanečníci sklidily velký úspěch. Nejspíš i to mělo velký vliv na to, že od února 2013 nás tancovalo již patnáct.

1Skupina „Freecoolin“ nacvičila novou sestavu, která obsahovala pouze prvky disco dance. Tato sestava se jmenovala „So crazy“.

Od března 2013 začala naše první soutěžní sezóna, která pro nás byla velice úspěšná a to i přesto, že jsme mezi všemi soutěžícími byli nováčci. Díky tomu jsme se několikrát dostali do místních novin „Sedlčanský kraj“.

crazy dolls a freecoolinV září 2013 zaznamenal náš klub zatím největší rozšíření. Naše, tehdy jediná, skupina se tak rozdělila na dvě. Hlavní kritérium pro rozřazení dívek byl jejich věk. Ve skupině Freecoolin zůstalo šest původních členek a přibylo k nim sedm nových. Do skupiny Crazy dolls se dostalo sedm původních členek a pět nováčků. Obě skupiny se v roce 2014 zúčastnily několika soutěžích, kde skupina mladších byla malinko úspěšnější a odnesla si více pohárů. Jak Frikulínky, tak Crazy dollsky ale předvedly, že se nemají za co stydět byly silnými konkurentkami pro ostatní týmy.

DSC_0032-tkslimka1[1]

V září 2014 došlo k dalšímu rozšíření. Taneční klub SLIMKA Sedlčany má tři stálé skupiny. Nejmladší holčiny, ve věku 5-8 let, si začaly říkat „Worms“. Bývalé Frikulínky, dívky ve věku 9-11 let, se přejmenovaly na „Bubbles“. A skupina nejstarších, ve věku 12-16 let, stále zůstává „Crazy dolls“. Všechny tři skupiny pravidelně obsazují medailové pozice na tanečních soutěží po celé CŘ. Oficiálně jsou naše holky nejlepšími tanečnicemi v okrese Benešov, nejmladší dokonce i v celém Středočeském kraji (viz. „úspěchy“).

36

Náš klub má nadále tyto tři stálé taneční skupiny, které se pravidelně rozšiřují o nové členky, které přijímáme vždy od září daného roku.

Po předchozí domluvě lze udělat výjimku a přijmout člena i během roku.